Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused / EuroSkills / EuroSkills 2016 Rootsis

EuroSkills 2016 Rootsis

1.-3. detsembrini Göteborgis Rootsis toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills võitis Hendry Sadrak veebiarenduses pronksmedali ning teda tunnustati ka Eesti parima võistleja medaliga. Veel tõid eestlased koju neli meisterlikkuse medalit kolmel võistlusalal.

„See oli mu viimane rahvusvaheline võistlus ning selleks sai väga palju tööd tehtud. Andsin oma parima ja tunne on suurepärane,“ kommenteeris Hendry pronksmedali võitu. „Kuna võistlusülesannetega oli võimalik kaks päeva enne võistlust tutvuda, siis kõige suuremaks väljakutseks oli peaasjalikult ajaplaneerimine,“ lisas ta. 

Lisaks noppisid meisterlikkuse medalid (Medallion of Excellence) neli Eesti noormeest: Erik Tammeleht restoraniteeninduses, Riho Lehismets ehitusviimistluses ning meeskondlikult Mairold Mänd ja Erik Rüütel maastikuehituses. Meisterlikkuse medal antakse võistlejaile, kes saavad vähemalt 500 punkti, ja sellega tunnustatakse nende suurepäraseid kutseoskusi.

Euroopa kutsemeistrivõistlustel esindasid Eestit noored meistrid eri kutsekoolidest ning võistlustulle astus 14 noort meistrit 12 erialalt: veebiarendaja Hendry Sadrak (3. koht ja Best of Nation medal), maastikuehitajad Mairold Mänd ja Erik Rüütel (5. koht), restoraniteenindaja Erik Tammeleht (5. koht), ehitusviimistleja Riho Lehismets (7. koht), plaatija Jaanus Steinfeldt (9. koht), graafiline disainer Helis Lembe (9. koht), kokk Märten Kadu (21. koht), florist Brigitta Allemann (10. koht), IT-spetsialistid Keijo Kapp ja Kristo Kruuser (8. koht), sõiduautotehnik Janari Zirk (8. koht), müürsepp Ralf Raaga (12. koht) ja keevitaja Anton Skvortsov (12. koht).

Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. EuroSkills 2016 võistlustele oodatakse osalema ca 500 noort meistrit ligi 30 riigist ning mõõtu võetakse 25 erialal. EuroSkills on hea võimalus noortele, kes on edukalt osalenud Eesti kutsevõistlustel. Seni on Eesti koondis EuroSkills'ist osa võtnud viiel korral ja koju on toodud 33 erinevat medalit. Noorte treeninguid ja osavõttu rahvusvahelistel võistlustel korraldab Sihtasutus Innove ning toetab Haridus- ja Teadusministeerium.


__thumb_-2-Scandinavium_Arena_photo_cred_Jorma_Valkonen.jpg

Võistlus toimus Göteborgi messikeskuses (foto Jorma Valkonen).

EuroSkills 2016 võistluste kohta leiab rohkem infot võistluste ametlikult kodulehelt.

Eesti võistlejaid toetasid EuroSkills’il Tallinna Polütehnikum, OneTouch.io, Reserv Rent, Service Skills OÜ, Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni koolituskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Simon Jersey, Räpina Aianduskool, VT-Haljastus, Estlandscape OÜ, Masha, Priit Press ja Lilled, Tallinna Ehituskool, tesa tape UAB Eesti, AS Tikkurila, Henkel Balti OÜ, Mira Ehitusmaterjalid OÜ, Plaadisheffid OÜ, Vipex AS, Viljandi Kutseõppekeskus, Wienerberger AS, Saint-Gobain Ehitustooted AS – Weber, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Tartu Kutsehariduskeskus, Autokutseõppe Liit, Eesti Peakokkade Ühendus, kohvik Moon, Tartu Kunstikool, Velvet, Kroonpress,  Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool ja Monik OÜ.

SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.