Avaleht / Ligipääsetavusest

Ligipääsetavusest

Innove veebilehe loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele. Püüame järgida universaalseid ligipääsetavuse ja kasutatavuse põhimõtteid, et tagada erinevate vajaduste ning võimalustega inimestele ligipääsu veebilehe sisule.

Paremaks ligipääsuks on võimalik:

  • muuta teksti suurust
  • muuta teksti reavahet
  • vaadata lehte kõrgema kontrastsusega mustal või tumesinisel taustal
  • vaadata lehte ilma etteantud stiilideta, kasutades oma veebilehitseja stiiliseadeid

Veebileht on ehitatud nii, et veebilehitseja teksti suurendus ning vähendus toimib kogu sisule ja kõikidele menüüpunktidele. Veebileht on loetav ekraanilugejaga. Kiiremaks navigeerimiseks saab kasutada linki "jäta navigatsioon vahele".

Veebilehe vaatamisega seotud seadistuste tegemiseks klõpsa lehe ülaosas linki "Vaegnägijatele".

Standardid ja failivormingud

Veebilehe loomisel ja sisu haldamisel arvestame WCAG 2.0 põhimõtteid tasemel A. Loe nende põhimõtete kohta täpsemalt (inglise keeles) aadressil http://www.w3.org/WAI/ 

Veebi HTML kood lähtub standarditest XHTML 1.0 ja CSS 2.0. Uudistevood on loodud vastavalt formaadile RSS 2.0.

Innove.ee  on kõige paremini kasutatav Google Chrome 23, Mozilla Firefox 13 ja Internet Explorer 9.0 veebisirvijate ning nende versiooniuuendustega. Neid veebisirvijaid kasutavad praegu ligikaudu 90 protsenti innove.ee külastajatest.

Veebis avaldame mahukamad dokumendid enamasti PDF formaadis, mille vaatamiseks on vajalik vastav tarkvara.

Mõnel puhul on kasutatud ka ka RTF, Microsoft Word, Microsoft Excel või Microsoft PowerPoint formaate. Nende vaatamiseks sobiva tasuta tarkvara saab alla laadida näiteks Microsofti  või OpenOffice.org  veebilehelt.

Audio- ja video avaldatakse Adobe Flash formaadis.